Regeneracja turbosprężarek

Dlaczego warto zregenerować?

Turbosprężarki ulegają naturalnemu zużyciu. Prawidłowo eksploatowana wystarcza na ok. 250 000 km. Narażone na najszybsze zużycie są elementy wirujące wewnątrz turbiny oraz uszczelnienia turbosprężarki. Poprawna regeneracja z użyciem najwyższej klasy części zapewnia długotrwałą żywotność.

Wybierz zregeneruj.com

Specjalizujemy się w naprawie turbosprężarek zarówno do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, jak i maszyn budowlanych czy rolniczych. Cechuje nas wiedza, doświadczenie i nowoczesny park maszyn. Wszystkie naprawy i diagnostykę wykonujemy w zaprojektowanych specjalnie do tego laboratoryjnych warunkach.

ETAPY naszej metody:

  • lokalizacja uszkodzeń i punktów krytycznych,
  • wstępna wycena naprawy,
  • czyszczenie elementów składowych turbosprężarki,
  • diagnozowanie przyczyn awarii i ostateczna wycena,
  • wymiana zużytych elementów na nowe oraz kontrola punktów pomiarowych,
  • wyważenie wirnika wraz z kołem kompresji,
  • montaż korpusu turbosprężarki i doważenie układu wirującego oraz punktów krytycznych,
  • regulacja turbosprężarki.

Gwarancja
12 miesiący gwarancji bez limitu kilometrów potwierdzone wydrukiem z uzyskanych wartości kalibracji*.

Czas realizacji
Regenerację wykonujemy zazwyczaj w jeden – dwa dni robocze. Podczas rozmowy z Klientem zawsze określamy termin wykonania usługi.

Regeneracja turbosprężarki z układem zmiennej geometrii (VNT/VTG)
Uszkodzoną turbosprężarkę jak najbardziej można i warto zregenerować. Jeśli proces naprawy odbywa się z zachowaniem odpowiednich procedur i standardów, turbosprężarka regenerowana niczym nie różni się od fabrycznie nowej.

*Nie zastosowanie się do instrukcji prawidłowego montażu turbosprężarki powoduje utratę gwarancji. Gwarancja nie ma zastosowania jeżeli po regeneracji
bezpośrednią przyczyną ponownego uszkodzenia turbosprężarki jest nieprawidłowo działający silnik (uszkodzony układ wtryskowy, uszkodzone pierścienie uszczelniające, zanieczyszczenie oleju opiłkami, ciała obce w układzie dolotowym bądź wydechowym) lub nieprawidłowa eksploatacja pojazdu.